Drugi uzastopni poraz Hajduka

Novosti

U 6. kolu Kreislige A Kassel nogometaši HNK Hajduk su doživjeli drugi uzastopni poraz, ovoga puta od momčadi FSC Lohfelden (5:0).

Momčad HNK Hajduka je na gostujućem terenu doživjela težak poraz protiv momčadi FSC Lohfelden. Gosti su u burnoj utakmici uspjeli da ostvare veliku pobjedu. Trener Perić je za ovaj susret imao na raspolaganju 15 igrača te je krenuo s sljedećim početnim sastavom: na golu Muharemović, u odbrani Günder, Barbić, i Pejić A. i Perić I., u veznome redu Križanović, Jurčević, Marković, Andrić te Perić M. i u napadu Benić. Na klupi Slišković, Grgić, Pejić D. i Aouaji. U prvom sastavu je nedostajao ozljeđeni Brkić.

Domaćini su utakmicu otvorili napadački dok je Hajduk svoje prilike čekao preko polukontri i kontri. Domaćini su u prvih 20-ak minuta bili vrlo pokretni te su stvarali velike neprilike odbrani Hajduka. U prvih 30-ak minuta su se gosti dva puta našli u izglednim prilikama ali su oba puta bili neprecizni. Hajduk je imao jednu izglednu priliku u kojoj Perić M. nije uspio savladati protivničkog vratara. Na samom kraju prvog poluvremena domaća ekipa koristi nepažnju Hajdukove odbrane te prolaze po desnoj strani. Ubačaj u peterac koristi Dönmez i dovodi svoju ekipu u vodstvo (1:0). Direktno nakon toga sudac Rühl šalje momčadi na predah.

U drugom poluvremenu domaćin nastavlja pritisak. Opet je odbrana Hajduka dopustila niski ubačaj s desne strane koji opet koristi Dönmez te povećava vodstvo na 2:0. U 54. minuti jednu neobičnu situaciju koriste domaćini da povećaju svoje vodstvo na 3:0. Igranje rukom Hajdukovog igrača domaćini izvode brzo ali nekih 15-ak metara dalje od mjesta gdje se dogodilo. Pri tome lopta ne miruje nego se kreće. Sudac Rühl ne reagira te priznaje pogodak. Nakon pogotka dolazi do naguravanja igrača domaćina (Miftari) te vratara Hajduka (Muharemović) što sudac Rühl kažnjava direktnim isključenjem. Na negodovanje igrača Hajduka zbog nepravilnog izvođenja slobodnog udarca sudac Rühl se ne obazire. Ulogu vratara preuzima Barbić. Par minuta nakon pogotka ponovno problemi za glavnog sudca koji utakmicu nikako nije uspjevao staviti pod kontrolu. Jednu dugu loptu prima Križanović na desnoj strani, te prolazi protivničkog igrača koji ga onda s leđa ruši i pri tome ozljeđuje. Pri tome startu nekoliko navijača domaćina ulijeće u teren te napada Pejića. Brzom reakcijom naših igrača je spriječena veća eskalacija situacije. Sudac Rühl ponovno ne reagira na ovakvo ponašanje domaćina te za ovaj start na Križanoviću prolaze nekažnjeno. Do sljedeće upitne situacije nije se trebalo dugo čekati. U 79. minuti domaćini imaju slobodni udarac na 20 metara od Hajdukova gola. Sudac Rühl podiže ruku kao znak za postavljanje živog zida. Dok vratar Barbić postavlja živi zid domaćin (Ademi) izvodi slobodni udarac te postiže pogodak. Sudac Rühl nevidi u tome nikakav problem te priznaje pogodak domaćina (4:0). Negodovanje Hajduka je i ovoga puta bezuspješno. U 84. minuti domaćini prolaze po lijevoj strani. Visoki ubačaj pronalazi Ademi-a koji glavom pogađa za konačnih 5:0.

Ovim porazom je Hajduk spao na 9. mjesto prvenstvene ljestvice, dok su se domaćini popeli na 2. mjesto.